Banner

 

 

Petek temizliği ,kullanım yılına bağlı olarak suyun özelliklerine sıcaklığı oksijeni ve kireç oranına göre kapalı devre ısıtma sistemlerinde zamanla çamurlaşma, kireç,kışır,tortu,balçık oluşur.Bu maddelerin ısınma sisteminde meydana getirdiği olumsuzluklar ısı ve su sirkülasyonunun sağlıklı bir şekilde yapılamamasından kaynaklanır. 

 

Peteklerin Alt Kısmındaki Isınma Problemi

Peteklerin alt kısmında ısınma sorunu sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Kalorifer peteğinin üst kısmı yeterli düzeyde ısınmasına karşın, alt kısmının ısınmaması, kombi ile ilgili bir sorun olmamakla birlikte, petekler ile alakası olan bir problemdir. Zira bu durumda, peteğin üst kısmının ısınması, kombinin suyu yeterince ısıtabildiği anlamına geldiği gibi, sorun peteklerden kaynaklanmaktadır.
 
 

Peteklerin Altı Neden Isınmaz

Kalorifer petekleri, bilindiği üzere, sıcak su akışı ile ısı verir. Ancak bazen su akışı, olması gereken hızın altına düşer. Bu durumun nedeni, peteğin içerisinde biriken kir ve kireç gibi maddelerdir. Suyun içerisinde bulunan bu maddeler, ısının etkisiyle, kalorifer peteğindeki iç tesisatında birikerek, suyun etkili şekilde akmasını engeller.

Kalorifer Peteklerinin Yarıdan Aşağısı Neden Isınmaz

Suda bulunan kir ve kireç, kalorifer peteğinin altta kalan borularında biriktiğinden, zamanla bu alanda su akışını tamamen durduracak seviyeye gelir. Aynı şekilde peteğin üst kısmında da ısı verimliliği de belirgin biçimde düşer. Özellikle kış aylarında büyük sorun yaratan bu durum, doğalgaz faturalarının da, daha yüksek gelmesine neden olur. Zira yeterli ısıya ulaşabilmek için kombi daha fazla çalıştırılacak, ancak buna karşın, ısı kaybı üst seviyede olacaktır.

Peteklerdeki Isınma Sorunu Nasıl Çözülür?

Peteğin yalnızca üst kısmının ısınması, kombi ile ilgili bir sorun olmamakla birlikte, kalorifer petekleri ile alakalı bir durum olduğundan, bu sorunu ortadan kaldırmak için kombi servisi çağırmaya gerek yoktur. Kalorifer peteklerinin eşit biçimde ve iyi bir şekilde ısı verebilmesi için petek temizliği yaptırılmalıdır. Peteklerin içerisinde biriken maddelerin özel bir makine aracılığıyla, kimyasal içerikteki maddeler kullanılarak temizlenmesi sonucunda, peteklerde verimlilik artar. Temizlik işlemi gerçekleştikten sonra, peteğin her yeri eşit derecede ısınacağı gibi, su akışı hızlı bir şekilde gerçekleşmiş olur.

Kalorifer peteklerinden maksimum düzeyde verim alabilmek için, petek temizliği yılda bir kez yaptırılmalıdır. Özellikle İstanbul gibi, şebeke suyunun oldukça kireçli olan bölgelerde, kalorifer peteklerinin temizletilmesi hem yüksek doğalgaz faturası ödeme durumunda kalmamak için hem de ortamın hızlı bir şekilde ısınabilmesini sağlamak açısından son derece önemlidir.

  

Müşteri Görüşleri

 

Erdem GÜRSES

 

Metin YAĞCI

 http://edirnepetektemizleme.com/gorus/1Erdem%20G%C3%BCrses.jpg

Geçtiğimiz yıllarda ısınamadığım halde gelen yükset yakıt faturalarından sonra araştırmalarım sonunda petekleri temizletmenin sorunumu çözeceğini öğrendim. Edirne petek temizlenin yaptığı profesyonel temizlik sonrası kombim aynı derecede ısıtmasına rağmen bu sefer peteklerim eskisinden çok daha iyi ısıtmaya başladı.

 http://edirnepetektemizleme.com/gorus/2metin%20ya%C4%9Fc%C4%B1.jpg

Geçen sene petek temizliğimi firmanıza   yaptırmış ve çok memnun kalmıştım. Sorunsuz bir kış geçirmemi sağladınız. Bu sene kışa girmeden önce yeniden temizletmeyi düşünüyorum ve yine aynı şekilde komşularıma da sizleri tavsiye etmekteyim.  Teşekkür ederiz.

 

Zeynep DEMİR

 

Dilek ERSÖZ

 http://edirnepetektemizleme.com/gorus/3zeynep%20demir.jpg

Bu sene site olarak merkezi sistemden bireysele sisteme geçmeye karar verdik. Peteklerime herhangi bir bakım yaptırmadan kombimi kullanmaya başladım ve hiç ısınmadığını gördüm. Petek temizlemeden sonra çıkan çamuru gördükten sonra iyiki erkenden peteklerimi temizlettiğimi düşündüm.

 http://edirnepetektemizleme.com/gorus/4dilek%20ers%C3%B6z.jpg

Kombi servisi sadece filtre temizliği için benden 75 TL servis ücreti istedi. Halbuki hemen hemen aynı paraya bütün peteklerimi temizlettim hem de filtremin temizlenmesini beklerken servisteki arkadaşlar filtrenin çok aşındığını söyleyip hiçbir ekstra ücret istemeden filtreyi yenisi ile değiştirdiler. Çok şaşırdım.

 

Esra TOPRAK

 

Kubilay ZENGİN

 http://edirnepetektemizleme.com/gorus/5esra%20toprak.jpg

Edirne Petek Temizlemenin servis kalitesi kadar söz verdiği tam saatte kapıda olmaları, benim gibi bütün gün saatlerce evinde usta bekleyen birisi olarak çok memnun etti.

 http://edirnepetektemizleme.com/gorus/6kubilay%20zengin.jpg

Petek temizleme için gelen arkadaşlar, hem petekleri profesyonel bir şekilde hiçbir yeri kirletmeden temizledi, hem de ısınma konusunda hiç duymadığım şekilde tasarruf yöntemleri hakkında bilgi verdi. Evimde söyledikleri şekilde eşyaların yerlerinde değişiklik yaparak peteklerde ısıyı daha fazla kullanmaya başladım. Gelen arkadaşlar bu konuda kesinlikle tecrübeliler.

Referanslarımızdan Bazıları:

Ebru Yaşam Evleri Yeni Mahalle Koop.   Burçak1 Apartmanı
Işık Sitesi   Cumhuriyet Sitesi   Ahmet Ekmen Sitesi
İstiklal Apartmanı Sevgi Apartmanı Batı Trakya Sitesi (Merkezi)
Ali Rıza Bey Apartmanı Fatih Apartmanı Halıcılar Aptç (Merkezi)
Köşk Apartmanı Sedat Apartmanı Lapis Park Apartmanı
Latif Özcan Apartmanı Elif Emine Ekşi Apt.  H.Öztetik Apartmanı
Yapı Öztürk Sitesi Yetkin Sitesi Çağla Villaları
Yağızcan Sitesi İsmailoğlu Yarım Ağa Apt. Vatan Apartmanı
Mehmet Çay Apartmanı Ada Apartmanı Baltaş Apartmanı
Kuter Kent Konutları Havsalılar Apartmanı Hanımeli Apartmanı
Emniyet Apartmanı Edirneliler Sitesi Haseki Apartmanı
Karanfil Apartmanı Boluhan Sitesi Ersoy Malkoç Apartmanı
Taşdemir Sitesi Toki Konutları K Bloklar Çağlarım Sitesi
Akasya 3 Apartmanı Gürel Apartmanı Göksu Villaları
Zehra Yüksel Apartmanı Ali Osman Bıkmaz Apt. Miray Konutları
Gülsüm Hanım Apartmanı Serhat 1 Apartmanı Gölet Apartmanı
Oğuz Bulut Apartmanı Bostanoğulları Apartmanı Yeni Toki Konutları
Can Bulut Apartmanı ÖzAta Öğrenci Evi(Havsa) Tuna Apartmanı
Zarife Günel Apartmanı Beyza Apartmanı   Gözde 2 Apartmanı
Avrupa Kent Vilları Çelik 20 Apartmanı Yeniimaret Belediye Evleri
Pehlivan 9 Apartmanı Edirneliler Apartmanı Dede Mehmet Apartmanı
Yaşam Evleri Sitesi Nehir Rezidans Serhatkent Konutları
Didar Hanım Apartmanı İhlas 3.Etap Ev. (Merkezi) Tuna Apartmanı
Gölbaşı Siteleri Yeşil Köşk Çelik 6 Apt. Poyraz Apartmanı
Fatih Sultan Mehmet Apt. Barış Park Sirena Evleri  Bilge Kent Sitesi
Özen Metal Apt.    Dinçer Sitesi  Ecem Rezidans

ve çok daha fazlası....

  

                                   

Ara - 05446151454

 

yada

 

Hemen Mesaj At